Rock Machine

Bicykle Rock Machine sú od svojich začiatkov v roku 1994 navrhované tak, aby si bezpečne poradili s drsným terénom, prudkými a nebezpečnými svahmi hôr, nedostupnými trailami mimo civilizáciu – v zime, daždi, blate … v nevypočítateľných podmienkach divokej prírody, kde akékoľvek zlyhanie techniky môže byť fatálne.

Sigma Sport

Vedeli ste, že to bola práve táto značka, ktorá už v roku 1982 predstavila prvý cyklopočítač na svete? Netrvalo dlho a už o pár rokov ich cyklopočítače boli vybavené funkciami, ktoré dnes všetci dobre poznáme ako frekvencia šliapania alebo monitor srdečného tepu.

Alpina

Tvoja cesta sa vinie po kľukatých serpentínach asfaltu, úzkymi lesnými trailami alebo mestom. Pre svoju bezpečnosť potrebuješ ideálnu cyklistickú prilbu. Aerodynamickú a ľahkú pre pretekanie, robustnú a pre maximálnu ochranu optimalizovanú na enduro zjazdy, alebo elegantnú a funkčnú pre mesto a výlety.

Park Tool

V dobe, keď značka v roku 1956 vznikla v USA, bolo všetko jednoduchšie – vrátane bicyklov. Preto aj ich údržba a oprava nebola zvlášť náročná. Vývoj však napredoval a už o pár rokov v tej dobe moderné bicykle začali vyžadovať špecifické nástroje na ich servisovanie.

Max1

Česká značka Max1 Bike Components prináša kompletný sortiment doplnkov a príslušenstva k bicyklom pre nadšených rekreačných športovcov i profesionálov.

Panaracer

Plášte na bicykle sú s japonskou značkou Panaracer spojené už od roku 1978. Už skôr síce Panaracer vyrábal okrem iných výrobkov z gumy aj plášte na bicykle, ale od roku 1978 sa venuje výhradne výrobe cykloplášťov a duší. plášte panaracerPlášte tejto japonskej firmy stáli pri zrode horskej cyklistiky.

KMC

Firma KMC bola založená v roku 1977 na Taiwane a od svojich úplných začiatkov sa venuje výrobe a vývoji reťazí. Za tie roky sa značka stala globálnym hráčom a dnes ju nájdete zastúpenú po celom svete. Len pre zaujímavosť – tržby KMC v roku 2015 boli 170 miliónov USD a samotná firma zamestnávala 4500 ľudí.
 

microSHIFT

Aj keď je značka microSHIFT na trhu s bicyklami stále pomerne neznáma, táto taiwanská spoločnosť založená v roku 1999 sa teší vynikajúcej povesti v cyklistickom priemysle. Radiace páčky, zadné prehadzovače, predné meniče a kazety tohto špecialistu na hnacie ústrojenstvo bicyklov nájdete ako originálne vybavenie na bicykloch mnohých svetových výrobcov bicyklov.

Pedalsport

Začiatky značky PEDALSPORT sú spojené s pražskou garážou, kde Petr Kuba v roku 1991 vyrobil svoj prvý montážny stojan a zároveň v hlave vznikol nápad na značku Pedálsport.

Wittkop

Značka Wittkop-Sattel GmbH vznikla už v roku 1989 a ide o najstaršiu nemeckú spoločnosť vyrábajúcu sedlá. Dnes je súčasťou skupiny Büchel Group, ktorá je zameraná hlavne na produkciu súčiastok a komponentov na bicykle.

Trelock

Trelock je jedna z najstarších nemeckých cyklo značiek v oblasti cyklodoplnkov, výroba začala už v roku 1854. Firma začínala výrobou jednoduchých visacích zámkov a zvončekov, až sa k dnešnému dňu dopracovali kvalitným vývojom k sofistikovaným zámkom na bicykle.

Lezyne

Značka LEZYNE bola založená 1.marca 2007 ikonou cyklopriemyslu Mickim Kozuschkom. Tento bývalý profesionálny triatlonista je cyklista telom i dušou, ktorému sa podarilo nájsť úspech v každom podnikaní, ktorého sa dotkol. Od Maxcycles v Nemecku, cez značku komponentov Truvativ, ktorú predal firme SRAM.

Basil

Úplný začiatok a história značky BASIL sa datujú do roku 1936. Vtedy, v holandskom mestečku Silvolde existoval malý obchodík, ktorého majiteľom bol Jan Marinus. Starý otec aktuálneho majiteľa. V roku 1976 znel názov firmy Import and export co. a vedenie firmy prešlo na Nica, syna prvého majiteľa.

FORCE

Značka FORCE, to je výborný pomer medzi kvalitou a výkonom. Kompletný sortiment doplnkov a komponentov na bike a bikera.

Absolute Black

Britský dizajn v celej svojej kráse. Značka absoluteBLACK je najväčším výrobcom oválnych prevodníkov na svete. Zakladajú si na prepracovanom dizajne, kvalite a vynikajúcej výkonnosti s dlhou životnosťou. A aby nad týmito prioritami mali maximálnu kontrolu, výroba je situovaná v Európe.

Roeckl

Roeckl® je tradičná nemecká rukavičkárska značka. Rodinná firma bola založená už v roku 1839 v Mníchove a v súčastnosti ju vedie už šiesta generácia rodiny Roeckl. Firma vlastní niekoľko desiatok výrobných patentov a predstavuje absolútnu špičku vo výrobe rukavíc.

Tufo

Značka Tufo z Českej republiky je na trhu od roku 1991 a špecializuje sa na výrobu galusiek na cestné aj MTB bicykle. Produkty tejto firmy sú známe vynikajúcou výdržou a príjemnou cenovou politikou.

HTP

Taliansky výrobca sedačiek pre deti.

Vortex

Na slovenský trh cyklistických doplnkov prichádza mladá značka Vortex, ktorá sa špecializuje na kvalitné alternatívy k originálnym komponentom. V našej ponuke už máme prvé novinky ako lanká, koncovky, držiaky na fľašu, atď. Zaujmú výborným pomerom ceny, kvality aj marže. Portfólio budeme pre vás postupne rozširovať.

SAPIM

Belgická značka Sapim už viac ako 100 rokov vyrába špice a niple tej najvyššej kvality a patrí k svetovým lídrom vo vývoji a produkcii týchto cyklistických súčiastok. Tie sú vyrábané z tých najlepších dostupných surovín a predtým, ako hotové výrobky dorazia k svojim zákazníkom, sú podrobené dôkladným testom, aby spĺňali len tie najvyššie kvalitatívne kritéria.